Nejlepší fotograf na světě?

Jak by se dalo odpovědět na otázku, kdo je nejlepší fotograf na světě? Možná mají někteří z vás své favority, ikony a fenomény, které stojí hodně vysoko a vy si jich ceníte. Pár dní jsem rozmýšlel a zvažoval, koho bych vybral, ale byla to jen hra na svět, kde by člověk měl omezený počet voleb a hlavně by volit musel.

Realita je taková, že nejlepší fotograf na světě neexistuje, neexistoval a doufejme ani existovat nebude. Fotografie se nedá měřit a v tom se ukrývá její kouzlo. Je velmi naivní si myslet, že fotografie je soutěž. Není-li soutěž, tak není přeci nutné ani soutěžit.

Občas mám, ale pocit že se fotografové podobných témat vnímají jako konkurence a přitom každý má svůj vlastní rukopis (když ho má vytvořený), který nejednou rozhoduje o tom koho fotografie osloví. Dnes má každý fotograf možnost si díky sociálním sítím budovat své publikum, které oslovuje při prezentaci svých fotografií.

Ani velikost publika není rozhodující protože autor, který zpracovává aktuálně módní téma zajímavým způsobem, může poměrně rychle vytvořit velký okruh sledujících.

Je největší fotograf nejlepší na světě? Nebo ten nejstarší?

A není to jedno?

Tvoř, sleduj, inspiruj se, vyvíjej se.

P.

 Fujifilm X-Pro 1, #2016

Fujifilm X-Pro 1, #2016