Přes to nejede vlak!

Profesionál se pozná nejen podle toho, že svému oboru rozumí, ale že má i profesní standardy, které jasně definují rámec jeho práce.

Proč o tom vůbec začínám?

Čím déle se v oboru pohybujete, tím více různých příběhů získáváte a musím říci, že některé jsou naprosto děsivé. Motivace pro to být fotografem je různá, ale rozhodně by to nemělo být bráno jako vstupenka do něčí intimní zóny. Konkrétně mám na mysli “kolegy” (zcela záměrně používám v tomto kontextu uvozovky), kteří jsou více loudili ženské blízkosti a pozornosti než fotografy.

Modelka nikdy není kusem masa na háku, ale vždy je v první řadě lidskou bytostí. A proto postrádám pochopení pro “kolegy”, kteří nabízejí honorované focení a ještě před tím, než modelku vidí, tak sondují jestli by dostali extra službu za příplatek.

Bohužel tyto příběhy nejsou ojedinělé a vždy, když se ke mně takový příběh dostane, tak mi je stydno, že někdo takovým způsobem znevažuje nejen modelky, ale i fotografování jako řemeslo.

Rada na závěr?

Dobře si vybírejte fotografa a speciálně, pokud se jedná o intimnější focení, když vám něco nehraje, tak si radši najděte někoho jiného a pokud se setkáte s neprofesionálním chováním, tak se nebojte informaci předat ostatním, aby se nemnožily špatné zkušenosti.

Noční fotografie #2016

Noční fotografie #2016