První krok...

Zažil to každý z nás. Po něčem toužíme nebo něco chceme, ale ne vždy je cesta snadná. A my to víme, že není snadná.

Nejhorší je udělat ten první krok. Krok do neznáma, takový po kterém není už třeba možná ani cesta zpět. V tomto bodě umírá spousta krásných nápadů, nadějí nebo i láska. Strach dokáže člověka bezpochyby na jeho vlastní cestě zastavit a cestu změnit.

Vždy říkám, že bát se je naprosto přirozené a lidské. Jediný rozdíl mezi lidmi je v tom, jestli je jejich vlastní strach vyřadí ze hry. A já se rozhodl, že nevyřadí.

Důležitá je na té větě formulace: rozhodl + , protože tím je řečeno, že jsem převzal zodpovědnost nad svým vlastním životem. Být strůjcem svého života je pro mě mnohem příjemnější, než být jeho obětí. Nechci říkat, že tohle a támhleto může za to, že já nemohu dělat to, co bych si přál.

V nádherném příběhu od Paula Coelha - Alchymista je řečeno, že pokud následujete svůj skutečný životní příběh, tak se celý vesmír spojí a pomůže Vám to dokázat. I v tomto příběhu, ale Alchymista váhá a cesta není úplně přímá.

V mém životě nyní se děje několik změn. Stejně jako v Alchymistovi není cesta jasně daná a mimo věcí, které mohu ovlivnit na 100% jsou i ty, u kterých to nejde úplně, ale rozhodl jsem se i na tuto část nezanevřít. Naopak se snažím vytvářet podmínky, aby mi nezmizelo jen kvůli tvrdohlavosti to, co si přeji. Trpělivost je vlastností králů a já se ji musím taky učit.

A jak tohle celé souvisí s fotografováním? Já ten krok udělal, i když by se mohl zdát z několika úhlů zcela iracionální.

Jste strůjcem svého života nebo jeho obětí?

 #2016; X-Pro 1 a 35mm F1.4

#2016; X-Pro 1 a 35mm F1.4