Firemní portrét

V anglicky mluvících zemích se setkáte s termínem “corporate portrait”. Tento název velice dobře vystihuje o co se jedná. Samozřejmě, focení firemního portrétu nemusí být vázáno na firmu, ale i na jednotlivce jako takového. O co se vlastně jedná, a proč by člověk měl něco takového mít?

Nezáleží na tom, jestli jste zaměstnanec, freelancer, manažer nebo ředitel jakékoliv firmy nebo instituce. Tak jako tak se budete dostávat do situací, při kterých budete potřebovat mít kvalitní obrazový materiál sebe sama, kterým se budete moci prezentovat.

Ti z vás, kteří využívají pracovní sociální síť LinkedIn, si mohou prohlédnout svou vlastní síť kontaktů a uvidíte, jak a čím se tam lidé, kteří se chtějí spojovat a získávat lepší zaměstnání prezentují.

Fotografie z rodinných oslav, párty, selfie z koupelny atd. To vše uvidíte u lidí, kteří se v textu prezentují jako odborníci na určité téma. Položte otázku sami sobě - je to tak správné? Neměl by člověk dbát o svou prezentaci?

To, co máte na facebooku nikomu nemůže vadit, pokud tento obsah nemáte veřejný, ale fotografie do CV, firemní prezentace nebo LinkedIn by měla být kvalitní a co více nebojím se říci, že i originální a třeba s nápadem.

Vyměnit selfie z koupelny pro pracovní účely za kvalitní jednoduchý portrét na jednobarevném plétně je rozhodně krok vpřed, ale vytvořit originální fotku v zajímavém interiéru či exteriéru je rozhodně velkým skokem.

Jak půjdete oblečení na pohovor? Co budete říkat? Jaký zvolíte jazyk a obraty? Všechno tohle člověk běžně řeší, ale na svou prezentaci na sociálních sítích či internetu často zapomíná.

Investice do kvalitního firemního portrétu se může zdát na první pohled jako zbytečná, ale je to prostředek, jak se kvalitně prezentovat a zvýšit tak například i své šance na zisk nového zaměstnání.

  Firemní portrét #2016

Firemní portrét #2016