Dělej, co má smysl!

Na každé cestě potkáváme překážky. Nemá cenu se dívat doleva a doprava na cizí cesty a hodnotit cizí strasti nebo si stěžovat, že to má někdo z našeho pohledu snažší. Tím, že to děláme jen plýtváme náš čas a energii, která má být využita jen na naší vlastní cestu a na zdolávání našich vlastních překážek.

Nevím jak to máte vy, ale já jsem velmi často konfrontován s teorií, co má smysl a co bych měl dělat když. Bohužel, každý žijeme jen svůj život, a proto jsou tyto konfrontace spíše ztrátou drahoceného času. Ne vždy se prostě daří na 100% a každý z nás by chtěl, aby se některé věci děly jinak.

I když máte pocit, že se nedaří, tak nezbývá nic než vytrvat do bodu, kdy se situace vaším zásahem změní. Pokud je například fotografie to, co vám dává smysl, tak by byla hloupost jít dělat něco, v čem smysl nevidíte. Cesty většinou nejsou ani rovné a ani snadné, ale nějaké pomyslné přiblížní k cíli může být pak o to lepší.

A co dělat, když máte pocit, že vás dobré rady lidí na kterých vám záleží paralyzují?

  1. Nepřestat myslet na to za čím jdete

  2. Nezabředávat do nekonečných rozhovorů plných dobře míněných rad

  3. Soustředit se na vlastní motivaci

  4. Pracovní nebo životní paralyzaci změnit v kvalitní pauzu a relaxaci

  5. Inspirovat se u lidí ze stejného i jiných oborů

To, že cesty nejsou snadné vidíme všude kolem sebe, jen to občas aktivně přehlížíme, protože potřebujeme menší zastavení na nadechnutí. Stejně jako umělci, tak i podnikatelé zažívají pády a vzestupy a když jste fotograf, tak jste od každého trochu.

Zůstaňte soustředění na to, za čím jdete.

P.

 Helča #2016

Helča #2016